Bizimle Whatsapp üzerinden iletişime geçin

Cephe Platformu

Hareketli platform, iç ve dış cephede kullanılan, çok işlevsel olan ve birçok farklı işlemi yüksek alanlarda gerçekleştirmeyi sağlayan özel bir sistem olarak dikkat çeker. Birden fazla türü bulunan bu cihaz, hareket ettirilebilme özelliği nedeniyle bu ismi alır. Güvenliği ön planda tutması ve işlevsel özellikleri sayesinde sıkça tercih edilir.

Tek Kule Platform Hareketli platform, farklı türlere sahip olup kullanım alanına göre tercih edilen çeşitli seçeneklerden oluşmaktadır. Bunlar arasında yer alan tek kuleli ürün, sadece tek bir kuleye monte edilmiştir ve bu kule üzerinde hareket eder. Kule, platformun tam ortasında bulunur, bu da denge sağlanmasını sağlar. Her türlü yapıda kullanılabilir, özellikle dar bölgelerde avantaj sağlar. Yükseklik, kapasite gibi birçok değişken öne çıkar.

Çift Kule Platform Çift kule platform, dış cephesi geniş olan binalarda kullanılan bir başka türdür. İki kule üzerine kurulan bu platform, uzunluğu nedeniyle tek kuleli bir platform üzerinden taşınması ve hareket ettirilmesi zor olan durumları çözmek için kullanılır. İki kule, zemin üzerine kurulur ve dayanıklılık kontrolünden sonra belirli bir mesafede sabitlenir, böylece destek noktası daha sağlam olur.

Hareketli Cephe Platformu Kullanım Alanı Hareketli platform, kullanım alanına baktığımızda öncelikle boya ve badana işlemleri ön plana çıkar. Yüksek katlı binaların dış cephesinde gerçekleştirilen boya işlemleri, platform sayesinde daha kolay hale gelir. Aynı şekilde sıva işlemleri için de kullanılır. Tamirat, temizlik, bakım ve malzeme taşıma gibi işlemlerde de kullanılabilir.

Hareketli Cephe Platformu Özellikleri

  • Hareketli platform, özel sistemi sayesinde çok yüksek dış cephe alanlarında dahi gerekli işlemleri başarılı bir şekilde gerçekleştirebilir.
  • Temelde tek ve çift kule olmak üzere iki türe ayrılır.
  • Tek kule platformlar, farklı yükseklik seçeneklerine sahiptir, bazıları 200 metreye kadar çıkabilir.
  • Kaldırma kapasiteleri değişir, 1000 ila 1500 kg arasında değişen birçok ürün bulunmaktadır.
  • Tek kuleli platformların uzunluğu, çift kulelilere göre daha kısadır, genellikle 13 ila 14 metre arasındadır.
  • Platform genişlikleri genellikle 2 metre civarındadır.
  • Tırmanma hızı değişir ve tek kuleli olanlar bir dakika içinde 8 ila 9 metre arasında hareket edebilir.

Hareketli Cephe Platformu Fiyatları Hareketli platform fiyatları, sahip olduğu özelliklere göre değişiklik gösterir. Doğa Platform, uygun fiyatlarla müşterilerine hizmet sunmayı hedefler. Motor gücü, ankraj uzaklığı, tırmanma hızı, kule sayısı, genişlik, uzunluk, kapasite ve yükseklik gibi faktörlere göre fiyatlandırma yapılır.

Yardıma mı ihtiyacınız var?

WhatsApp'tam iletişime geçin

whatsapp icon