Bizimle Whatsapp üzerinden iletişime geçin

Cephe Asansörü

Cephe Asansörü: Bir Bakış

Cephe asansörü, personel ve malzeme taşıma amacıyla kullanılan oldukça gelişmiş bir sistemdir. "Cephe" terimi, binaların ve inşaat alanlarının dış kısmında kullanılmasından dolayı verilmiştir. İş güvenliğini önceliklendirmesi ve atanmış personelin sorunsuz hizmet vermesini sağlaması gibi farklı nedenlerden dolayı tercih edilmesi gereken bir sistemdir. Görece yeni bir teknoloji olmasına rağmen kısa sürede büyük ilgi görmüştür. Bu asansör sadece bireyleri taşımakla kalmaz, aynı zamanda malzeme ve yükleri de taşımak için kullanılır.

Personel ve Yük Taşıma Asansörü

Cephe asansörü, hem personel hem de yük taşıma operasyonları için tasarlanmış benzersiz bir mekanizmadır. Yüksekte çalışan işçilere ve bireylere istedikleri alana hızlıca ulaşma olanağı sağlar. Personel taşımanın yanı sıra ihtiyaca göre zaman zaman yük taşıma için de kullanılabilir. Onu diğer platformlardan ayıran şey, dışarıdan bakıldığında adeta bir kafesi andıran tasarımıdır. Bu tasarım, belirlenmiş güvenlik kriterlerini karşılamayı amaçlar. Bu sayede taşınacak olan bireylerin güvenli bir şekilde katlara ulaşması sağlanır. Bu ürün, çok kısa bir sürede monte edilen ve kurulan, aynı zamanda ekonomik anlamda yüksek maliyetler içermeyen özellikleriyle dikkat çeker.

Cephe Asansörü Özellikleri:

 • Cephe asansörü dikey bir düzlemde çalışır.
 • Toplam kapasite ürün türüne bağlı olarak değişir, ancak genellikle minimum 1200, maksimum 3200 kg taşıma kapasitesine sahiptir.
 • Gücünü bir elektrik motorundan alır.
 • Kurulum sırasında iki farklı alan kullanılır: biri kabinden hemen üstte bulunurken diğeri kabinin içindedir.
 • Motor tarafından alınan dönme hareketi sonrasında kramayer dişli adı verilen yapı, başka bir sistem olan pinyo aracılığıyla çizgisel bir yapıya dönüştürülür. Bunun sonrasında taşıma işlemini gerçekleştiren gövdeler, binaya doğru ankrajlanma içine girer. Bu süreç sorunsuz bir şekilde tamamlanır.
 • Asansörlerde servis freni bulunur. Bunun yanı sıra olası aksaklıklara karşı otomatik çalışan bir paraşüt freni de mevcuttur. Limit anahtarları ve güvenlik anahtarları sorun çıkmasını engeller.

Cephe Asansörü Yapısı: Cephe asansörü, halat kullanılmadan çalışır, bu da onu diğer birçok mekanizmadan ayırır. Farklı kapasitelere sahiptir, ihtiyaca göre seçim yapma olanağı tanır. Görünüm ve tasarım özellikleri arasında farklılıklar vardır, genellikle inşaat alanlarında kullanılmak üzere demir veya çelikten yapılmıştır. Kafesi andıran bir yapıya sahiptir ve tam kapalı olmasına rağmen, aralıklı pencerelere sahiptir ve bu sayede çevresi görülebilir. Son yıllarda dört tarafta cam olan versiyonları da öne çıkmaktadır. Bir kapısı bulunur ve asansör hareket etmeden önce ilgili kapının kapatılması ve kilitlenmesi gerekir.

Cephe Asansörünün Sağladığı Faydalar:

 • Cephe asansörü son derece verimli bir tasarıma sahip olduğundan dolayı oldukça başarılıdır.
 • Hem yukarı hem de aşağı hareket ettirilebilir, kabin içinde bulunan kontrol mekanizması sayesinde çok basittir.
 • Yükleme ve boşaltma işlemleri hızlı bir şekilde gerçekleştirilir.
 • İşçilerin transferi son derece güvenlidir.
 • Kolay servis, oldukça düşük maliyetli koruma sağlanır.

Cephe Asansörü Uygulama Alanları: Cephe asansörleri, inşaat alanları, bina bakımı ve yenileme projeleri gibi çeşitli alanlarda kullanılır. Dikey alanlarda personel ve malzeme taşıma konusunda etkili ve güvenli bir rol oynar

Yardıma mı ihtiyacınız var?

WhatsApp'tam iletişime geçin

whatsapp icon